Gece Beslenme(me)si..

27 Eylül Pazar günü doktor kontrolüne gittik. Orada doktorum annemin kanına girdi ve bu kız (o kız ben oluyorum) artık sabaha kadar uyumalı dedi. İyi de nasıl? Ben gece gözümü açar açmaz "emme" istiyorum. Üstelik 45 dakikada bir uyanıyorum. Doktorum anneme tüyolar verdi ve bizi eve yolladı.

O gece normal saatimde uykuya daldım. Biraz uyuduktan sonra bir araba sesi duydum ve uyandım. AAA annem hemen yanımda yerde yatıyor ve bana "pışşş, pışşş, pışşş" diyor. Oh ninni gibi... Tekrar uyuya kalmışım. Sonra bir daha uyandım, bu sefer canım çok "emme" istedi. Yatakta yatmak da istemiyordum. Annemin koynunda olmak istiyordum. Annem kırmadı tabi ki beni ve yanına aldı. Ben emme dedikçe annem şarkı söylüyordu. İyice sinirlendim, bütün gücümle ağlamaya başladım. Nerden çıktı şimdi bu, memeye bir şey mi oldu ki, niye vermiyorlar? Hiç anlam veremedim. Sonra annem en güzel sesiyle bana bir şeyler söylemeye başladı, saçlarını elime aldım, saçlarıyla oynarken ne olduğunu anlamadan uyuya kalmışım. O kadar çok uyumuşum ki, uyandığımda bütün uykumu almıştım.

3 gün böyle her gece ağladım, ama artık gece ağlamıyorum. Uyanıp geri uyuyorum, ya da emme saatim gelene kadar bekliyorum. Annem bu bekleme işinde bir yanlış yaptığını söylüyor ama ben bir yanlış göremiyorum :)

Gece Beslenmesini bittiğinden beri hayatımda değişen 10 şey:

1. Sabah uyandığımda ağlamıyorum, gülücükler saçıyorum.
2. Kahvaltıda yumurtamı tükürmeden yiyorum.
3. Sabah 9:00'da 45 dakika olarak uyuduğum sabah uykusunu 10:00'da 1,5 saat olarak uyuyorum.
4. Öğlen yemeklerine itiraz etmiyorum.
5. Öğleden sonra 14:00'de uyuduğum 45 dakikalık öğle uykusu yerine 16:00'da 1,5 saat uyuyorum.
6. Akşam yemeğine annemin işten gelmesini bekleyemiyorum.
7. Annem işten geldikten sonra, yatana kadar devamlı emiyorum.
8. 22:30 olan gece yatış saatim 21:00 oldu.
9. En az 4 saat uyanmadan uyuyorum.
10. Gece uyandığımda meme için ağlamıyorum.

Sevgiler,
Defne

7 yorum:

 1. Gokçecim sen kandırmışsın Defneyi resmen :))soylicem büyüyünce annen o şarkıyı seni kandırmak için soyledi diye :)

  YanıtlaSil
 2. :)) bu yolda her şey mübahtır:))

  YanıtlaSil
 3. ancak geldik bende suçu kendi beceriksizliğime buluyordum bide tarifi senin dediğin gibi deniyeceğim.sağol bizimkiler keçiboynuzludan sıkılmışlardı :))))

  YanıtlaSil
 4. :)) afiyet olsun suinci,
  keçiboynuzlu nasıl yapıyorsun, ben onu bilmiyorum?

  YanıtlaSil
 5. :)) afiyet olsun suinci,
  keçiboynuzlu nasıl yapıyorsun, ben onu bilmiyorum?

  YanıtlaSil
 6. normal bir kek tarifine keçiboynuzu tozu yani harnup unu katıyorum.(kakao yerine üç yemek kaşığı kadar)hatta evde puding yapımını öğrendim onada biriki kaşık katıyorum tadında çok büyük bir fark olmuyor kızlar kakaolu sanıyor.aaa bide nesguik kutusuna harnup unu koymuştum'bu keçiboynuzlu nesguik dedim sıcak süte karıştırıyordum.büyük sevdide ufaklık bazen burun kıvırıyor.

  YanıtlaSil
 7. Süper fikir, ben de mutlaka deneyeyim.

  YanıtlaSil

Bana mesaj bırakabilirsiniz:)