ilk yaz tatilim.. datça.. datça...

Aslında ilk tatilimi geçen ay annemin arkadaşlarıyla hafta sonu için Çakraz'a giderek yapmıştım. Ama kısacık olduğu için o tatilden sayılmıyormuş:)
1 Ağustos Cumartesi sabahı Datça'ya yazlığımıza gitmek için erkenden yola çıktık. Datça biraz uzakmış, git git bitmedi. Tabi benim pek sabrım kalmadığı için kucak istedim ama annem oto koltuğundan kaldırmamakta kararlı çıktı. Başladım mızırdanmaya. Annemde de bir inat, sormayın. Benim mızmızlanmalar fayda etmeyince başladım emmeeee emmeee diye bağırmaya. Ben ağlıyorum emmeee diye, arabadaki herkes gülüyor.. Tabi mutlu son, ben emmeme kavuştum..

Çoook uzun yoldan sonra Datça'ya vardık. Tatil boyunca yaptıklarım;

1. Doya doya suyla oynadım. Duşa, denize ve havuza girdim. Sudan çıkmamak için türlü numaralara başvurdum, olmadı çığlık attım:)

2. Zorda kalmadıkça yemek yemedim, yoğurtla ve anne sütüyle idare ettim. Canım annem bu duruma üzülse de beni zorlamadı. Fatoş annenin enfes çorbasını ve dolmasını ise itirazsız mideme indirdim.

3. İlk kez kedilere elimi sürdüm. Kulaklarını tutmak için her seferinde hamle yapsam da izin vermediler. Tam bir kedi sever oldum.

4. Herkese gülücükler atıp kimsenin kucağına gitmedim.

5. İsilik oldum. Gözümü kaşıyıp kıpkırmızı ettim, bu yüzden herkesi korkuttum.

6. İlk kez yatağın üzerinde kendi başıma baştan sona yer değiştirdim. Bu şu demek oluyormuş: Artık yatakta tek başına bırakılamazmışım.

7. Ayaklarımı çok sağlam yere basmaya başladım.

8. Bay bay yapmayı öğrendim.

9. Salıncakta sallanmayı çok sevdim.

10. Çakıl taşlarını birbirine vurarak ses çıkarmayı öğrendim. Annemden gizli gizli taşların tadına baktım.

Son olarak, tatil çok keyifli bir şeymiş onu anladım:) Tabi en güzeli annemle ve babamla doya doya vakit geçirmek oldu. Bir sonraki tatili sabırsızlıkla bekliyorum...

Herkese iyi tatiller:)
Su kuşu Defne


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bana mesaj bırakabilirsiniz:)