Ana kız, bir pazar.. güzel bir pazar...

Pazar günü babamın işi olduğu için Annemle evde yalnızdık. Sabah erkenden kalktık. Babamı Polatlı'ya yolcu ettik. Annemle ikimiz güzel bir kahvaltı yaptık. Oyuncaklarımla oynadık, kitap okuduk, yerde yuvarlandık... Annemle koyun koyuna sabah şekerlemesi yaptık.
Uyandığımda hava çok sıcak olduğu için terlemiştim. Bıgıbıgıııı bıgıbıgıııı diye söylenmeye başlayınca, hemen duşa girdim. Tabi hemen çıkmak istemedim. Sonunda biraz ağlayarak da olsa duştan çıktım. Cicilerimi giydim ve hemen yemeğimi yedim.
Yemekten sonra biraz salıncakta vakit geçirdim, biraz yürüme çalışması yaptım. İlk kez kendi başıma bebeklerimle ve uçağımla oynadım. Tabi şimdilik sadece tatlarına bakarak oynuyorum:)
Oyunum bitince, biraz daha uyudum. Uykudan kalkınca gezmeye gitmek için süslendim. Annem bana ilk kez lastik toka taktı. Henüz pek saçım olmadığı için takılması zor oldu ama ben hiç itiraz etmedim. Uslu uslu durdum, çok da beğendim:)
Önce parka gittik, çimlere oturduk. Yoğurdumu ve çorbamı açık havada yedikten sonra, alışveriş merkezine gittik. Havuzdaki suları seyrettik, annemle bir cafeye oturduk, annem kahvesini içerken ben de masaya vurarak tempo tuttum, alkış yaptım. Annem de ben de çok eğlendik. Üstüne bir de babam gelince tam oldu. Yapıştım babamın boynuna eve gidene kadar kucağından inmedim.
Eve gelince, uykudan önceki son yaramazlıklarımı yapıp, annemin kucağında uyuya kaldım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bana mesaj bırakabilirsiniz:)